FAQ

Co to jest LPG?

Mieszanina propanu i butanu w stanie ciekłym używana głównie jako gaz opałowy.

Co to jest CNG?

Sprężony gaz ziemny w stanie lotnym.


Czego w żadnym razie nie robić?

  • nie rozpalać ognia w pobliżu samochodu,
  • nie wiercić wiertarką dziury w zbiorniku,
  • nie sprawdzać szczelności instalacji zapalniczką,
  • nie przerabiać i nie naprawiać zamontowanej instalacji,
  • nie powierzać montażu i naprawy instalacji warsztatom, do których nie mamy całkowitego zaufania.

Eksploatacja samochodu z instalacją gazową

Eksploatacja samochodu z instalacją gazową nie różni się zasadniczo od jazdy na benzynie. Co 15 tysięcy kilometrów należy udać się na przegląd instalacji gazowej w celu wymiany filtrów, sprawdzenia szczelności i poprawności wszelkich parametrów.  


Czy i co się zużywa, najczęstsze usterki, na co uważać?

Z czasem zużywają się wszystkie elementy mechaniczne i jest to naturalne zjawisko (występujące powszechnie w naszym środowisku). Należy dbać o regularną wymianę filtrów, co około 10-15 tysięcy kilometrów. Po przejechaniu około 100 tysięcy kilometrów (w zależności od jakości zastosowanych podzespołów) może wystąpić zużycie wtryskiwaczy gazowych oraz reduktora. Wyeksploatowanie tych elementów jest normalnym zjawiskiem.

Dlaczego jazda na gazie jest ECO?

Samochodowe instalacje gazowe to nie tylko odczuwalna oszczędność w budżecie. To także dbałość o zdrowie i środowisko naturalne. To zmniejszanie zawartości szkodliwych dla zdrowia substancji zawartych w spalinach (dwutlenek węgla ok. 15 %, tlenku węgla ok. 20 %, tlenków azotu, węglowodorów ok. 50 %), wyeliminowanie ze spalin szkodliwego benzenu, związków ołowiu i siarczanów i opóźnianie zmian klimatycznych spowodowanych zanieczyszczeniem środowiska.