Łatwiejsze formalności po montażu instalacji LPG

Podpis mechaniczny (faksymile) równoznaczny z odręcznym podpisem na wyciągu ze świadectwa homologacji montażu instalacji gazowej. To ważna zmiana w przepisach ułatwiająca urzędowe formalności.

Od teraz formalności po montażu instalacji LPG staną się mniej czasochłonne. To wszystko dzięki nowemu przepisowi wprowadzonemu w ustawie z dnia 14 kwietnia 2023 r. o systemach homologacji pojazdów oraz ich wyposażenia.

Podpis mechaniczny – nowa era formalności

Nowe przepisy umożliwiają stosowanie podpisu odbitego sposobem mechanicznym (faksymile) na wyciągach ze świadectw homologacji montażu instalacji gazowej.

Dotychczas wydziały komunikacji w urzędach skrupulatnie wymagały odręcznych podpisów instalatora na wyciągach ze świadectwa homologacji. Z tego powodu nierzadko odmawiano przyjęcia systemowo generowanych dokumentów, do czasu uzupełnienia ich o odręczny podpis pracownika AC. Właściciel pojazdu był zmuszony do ponownej wizyty w warsztacie, a formalności po montażu LPG niepotrzebnie się wydłużały. Teraz wyciąg (drukowany analogicznie jak polisy ubezpieczeniowe) po podpisaniu przez warsztat – stanowi pełnoprawną podstawę wpisu LPG w dowodzie rejestracyjnym.

Formalności po montażu instalacji — dlaczego to ważne dla Ciebie?

Zmiany w przepisach  oznaczają przede wszystkim oszczędność czasu i nerwów kierowców. Proces formalności po montażu instalacji LPG skrócił się, dzięki czemu możesz szybciej cieszyć się pełnymi korzyściami z instalacji gazowej.

Sprawdź, jaka będzie najlepsza instalacja LPG do Twojego auta: Wybierz mądrze !