Czy samochód z LPG traci na wartości? 

 
Rozważając montaż instalacji LPG w aucie, kierowcy obawiają się, że taki montaż spowoduje utratę wartości rynkowej auta.  Zupełnie niesłusznie. Czy samochód z LPG traci na wartości?  NIE! W przypadku aut dużych i paliwożernych może nawet dużo zyskać.  

Montaż instalacji autogaz jest faktycznie sporą ingerencją w konstrukcję samochodu. Na instalacje gazową składa się wiele elementów,    między innymi elektronika, mechanika, zbiornik, wlew paliwa, przełącznik benzyna/gaz. Montaż niektórych z nich  (na przykład wlewu paliwa lub centralki w kokpicie auta) wiąże się z wykonaniem nawiertów. Taka zmiana może budzić obawy, zwłaszcza wśród użytkowników nowych aut, będących na gwarancji.  Jednak są to obawy nieuzasadnione. Fachowo zamontowana, dobrej jakości instalacja nie obniży a podniesie wartość naszego auta w momencie sprzedaży.

Czy instalacja LPG wpływa na wartość używanego auta? 
 
W przypadku aut, które są intensywnie eksploatowane i zużywają dużo paliwa, inwestycja w instalację pozwala podnieść cenę auta w momencie sprzedaży. Oczywiście wiele zależy od rodzaju instalacji, jej jakości,  przebiegu auta  czy ewentualnej gwarancji. Jednak w ostatecznym rachunku montując instalację w samochodzie nie stracimy. 
 
Czy samochód z LPG traci na wartości?  Wręcz przeciwnie! wiele do zyskania. Poza przewidywanym wzrostem wartości auta, już od pierwszego przejechanego kilometra oszczędzamy na kosztach benzyny. Im benzyna droższa, tym oszczędności są większe. Zamontowana instalacja zwraca się szybko – w przypadku dużych przebiegów nawet w kilka miesięcy.