R03 – Reduktor do silników o dużej mocy

Oferta AC SA została uzupełniona o reduktor STAG R03. Jest to nowoczesne rozwiązanie, przeznaczone do samochodowej instalacji sekwencyjnego wtrysku gazu.

Reduktor, czyli parownik, to element instalacji LPG, który redukuje ciśnienie napływającego ze zbiornika gazu LPG i powoduje jego przejście w fazę gazową (odparowanie).
R03 to propozycja dla gazowych układów zasilania silników o dużej mocy, w których wysokie zapotrzebowanie na paliwo wymaga stosowania reduktorów o odpowiedniej wydajności. Najlepiej sprawdzi się w silnikach o mocy do 450KM.

Ten wydajny i stabilny termicznie reduktor zapewnia wyrównane ciśnienie gazu również w momentach gwałtownego obciążenia silnika. Ponadto STAG R03 utrzymuje właściwą temperaturę gazu oraz jego prawidłowe odparowanie także w skrajnie niskich temperaturach.

Reduktor doskonale sprawuje się bez względu na parametry gazu LPG, styl jazdy i obciążenie silnika dzięki takim cechom jak:
– wielokierunkowe wyjście LPG
– regulowane ciśnienie wyjściowe w zakresie 0,8 – 1,6 bar
– obrotowe wyjście wody 16 mm
– zwiększona powierzchnia parownika
– kompensacja ciśnienia wejściowego
– zintegrowany zawór bezpieczeństwa  
– czujnik NTC

Wyposażona w reduktor STAG R03 instalacja gazowa doskonale współpracuje z układem napędowym pojazdu gwarantując jego wieloletnią i niezawodną pracę. Ten model parownika  rekomendowany do montażu w zestawie ze sterownikami z rodziny QMAX.
Dla wygody montażu  R03 wyposażony jest w dwuczęściowy uchwyt. Efektowny, czerwony reduktor STAG R03 dostępny jest w dwóch wersjach – z elektrozaworem lub bez.