Zalety instalacji LPG

Decydując się na kupno auta, musimy liczyć się z kosztami eksploatacji, takimi jak koszt ubezpieczenia, serwisu czy codzienne koszty paliwa. Montując instalację LPG STAG, możemy zredukować te ostatnie niemal o połowę. A to nie koniec zalet instalacji LPG STAG.

Jakie są zalety aut z instalacją LPG?

Największą zaletą montażu instalacji LPG jest oszczędność. Widać ją gołym okiem już podczas pierwszej wizyty na stacji paliw. Ze względu na niższą względem benzyny i oleju napędowego cenę LPG, koszty eksploatacji pojazdu zasilanego LPG są nawet o 40% niższe niż przy jeździe na konwencjonalnym paliwie.

Nie bez znaczenia jest też aspekt ekologiczny. Spaliny emitowane z pojazdów zasilanych LPG są dużo mniej toksyczne od spalin benzyny. Szacuje się, że pojazdy na LPG emitują aż o 80% mniej szkodliwych węglowodorów niż pojazdy benzynowe.

Samochód z instalacją LPG może być zasilany alternatywnie, gdyż w każdym momencie gaz można przełączyć na benzynę. Dodatkowo, dzięki dwóm zbiornikom, na LPG pojedziemy dwukrotnie dalej.

Ekonomiczna zalety instalacji LPG – koszty eksploatacji niższe nawet o 40%

  • W czasach stale rosnących cen benzyny instalacje autogaz – to najlepsze rozwiązanie
  • Koszty eksploatacji pojazdu zasilanego LPG są o 40% niższe niż przy jeździe na benzynie
  • Podwójnie dłuższa trasa dzięki użyciu dwóch form energii napędowej

Im więcej kilometrów pokonujemy, ty oszczędności będą większe. Zmianę samochodu napędzanego benzyną na LPG powinni przede wszystkim przemyśleć kierowcy, którzy dziennie pokonują wiele kilometrów.

Policz ile zaoszczędzisz!

Skorzystaj z naszego kalkulatora opłacalności STAG i policz, ile możesz zaoszczędzić, montując instalację autogaz w swoim aucie.