Oszczędzanie przez tankowanie 

Nieustannie rosnące koszty życia zmuszają większość z nas do weryfikacji swoich wydatków. Tymczasem mamy rozwiązanie, które pozwala generować znaczne oszczędności w budżecie domowym. Takim rozwiązaniem na oszczędzanie jest konwersja silnika na LPG.  

Czas na gaz 

Jeśli martwią Cię rosnące rachunki za gaz, którego używasz do ogrzewania domu, tym bardziej powinieneś zdecydować się na gaz w swoim aucie, bo to czysta oszczędność.  
Gaz używany do ogrzewania (gaz ziemny) a LPG (gaz płynny)  są przecież zupełnie różnymi rodzajami paliw. Podwyżki cen gazu ziemnego wynikają ze splotu wielu czynników ekonomicznych i politycznych. Tymczasem LPG cały czas pozostaje dużo tańsze niż paliwa konwencjonalne. 

 
Czytaj więcej o różnicy między LPG a gazem ziemnym

Montaż instalacji LPG  pozwala zaoszczędzić nawet 40% kosztów paliwa miesięcznie. To bardzo dużo, zważywszy na wysokie ceny benzyny i oleju napędowego  na stacjach paliw. Jest to jednocześnie rozwiązanie ekologiczne, które zwiększa możliwy zasięg na jednym tankowaniu i moc silnika.  
Przy obecnych, wysokich cenach benzyny, koszt montażu instalacji autogaz w silniku z pośrednim wtryskiem paliwa może zwrócić się nawet po pół roku!  Nie ma lepszego sposobu na oszczędzanie kosztów utrzymania auta.

Możesz sprawdzić swoje realne oszczędności korzystając z naszego kalkulatora opłacalności LPG.
 

Co się składa na cenę gazu? 

Największą składową ceny stanowi cena netto w rafinerii. Na kolejnym miejscu znajduje się stały podatek VAT, który obecni wynosi 8%.  Pozostałe składowe  ceny to podatek akcyzowy, marża dystrybutora oraz opłata paliwowa. LPG, w przeciwieństwie do paliw konwencjonalnych, nie jest obarczone opłatą emisyjną.