Oszczędzanie przez tankowanie 

Nieustannie rosnące koszty życia zmuszają większość z nas do weryfikacji swoich wydatków. Tymczasem mamy rozwiązanie, które pozwala generować znaczne oszczędności w budżecie domowym. Takim rozwiązaniem na oszczędzanie jest konwersja silnika na LPG.  Tym bardziej, że od stycznia 2023 wraca 23 % VAT na paliwa.

Powrót do wyższej stawki VAT

W lutym 2022 roku stawka VAT na paliwa obniżona została z dotychczasowych 23% do poziomu 8% na podstawie przepisów Tarczy Antyinflacyjnej. Obniżenie stawki VAT skutkowało obniżką cen paliw na stacjach. Po prawie 9 miesiącach stawka VAT na paliwo wraca od 1 stycznia 2023 r. do poziomu 23 %. Podwyżka podatku oznacza wzrost cen paliw. Zmianę tą najbardziej odczują przedsiębiorcy i konsumenci.

Czas na gaz 

Montaż instalacji LPG  pozwala zaoszczędzić nawet 40% kosztów paliwa miesięcznie. To bardzo dużo, zważywszy na wysokie ceny benzyny i oleju napędowego  na stacjach paliw. Jest to jednocześnie rozwiązanie ekologiczne, które zwiększa możliwy zasięg na jednym tankowaniu i moc silnika.  
Przy obecnych, wysokich cenach benzyny, koszt montażu instalacji autogaz w silniku z pośrednim wtryskiem paliwa może zwrócić się nawet po pół roku!  Nie ma lepszego sposobu na oszczędzanie kosztów utrzymania auta.

Dodatkowo, jeśli martwią Cię rosnące rachunki za gaz, którego używasz do ogrzewania domu, tym bardziej powinieneś zdecydować się na gaz w swoim aucie, bo to czysta oszczędność.  
Gaz używany do ogrzewania (gaz ziemny) a LPG (gaz płynny)  są przecież zupełnie różnymi rodzajami paliw. Podwyżki cen gazu ziemnego wynikają ze splotu wielu czynników ekonomicznych i politycznych. Tymczasem LPG cały czas pozostaje dużo tańsze niż paliwa konwencjonalne. 

 Czytaj więcej o różnicy między LPG a gazem ziemnym

Co się składa na cenę gazu? 

Największą składową ceny stanowi cena netto w rafinerii. Na kolejnym miejscu znajduje się stały podatek VAT, który obecnie wynosi 8%, ale od stycznia 2023 wysokość podatku wraca do poziomu 23 %. Pozostałe składowe  ceny to podatek akcyzowy, marża dystrybutora oraz opłata paliwowa. LPG, w przeciwieństwie do paliw konwencjonalnych, nie jest obarczone opłatą emisyjną.  


Sprawdź, ile zaoszczędzisz

Lokalizacja początkowa:
Lokalizacja końcowa:
Benzyna:
PLN
Gaz:
PLN
Benzyna:
L/100km
Gaz:
L/100km

Długość trasy

?

Koszt jazdy na benzynie

?

Koszt jazdy na gazie

?

Oszczędność na gazie

?

Dlaczego warto zamontować instalację LPG?

ikonka

Oszczędności

Instalacja gazowa LPG sprawia, że podróż jest nawet o 50% tańsza od podróży na konwencjonalnym paliwie. Dwa zbiorniki paliwa oznaczają także podwojony zasięg!

ikonka

Gwarancja producenta

Gaz w samochodzie z instalacją STAG daje poczucie bezpieczeństwa w trakcie podróży. Gwarancja STAG zapewnia ochronę gwarancyjną podzespołów instalacji LPG.

ikonka

Międzynarodowa sieć AS

Rozbudowana sieć serwisów STAG w Polsce i całej Europie. Z nami podróżujesz bezpiecznie mając gaz w aucie!

ikonka

Ekologia

Instalacja gazowa do auta LPG to mniejsza emisja szkodliwych związków do atmosfery. Mniej spalin to mniej gazów cieplarnianych i czystsze powietrze.

ikonka

Polski producent

Dysponujemy własnym Centrum Badawczo – Rozwojowym, a wszystkie komponenty produkujemy w Polsce.

ikonka

Jakość i bezpieczeństwo

Szybka i fachowa obsługa klienta. Warsztaty STAG zapewnią wykonanie profesjonalnej usługi za rozsądną cenę.

Znajdź najbliższy warsztat STAG

W promieniu::
Trwa wczytywanie punktów serwisowych...