Część kierowców cały czas obawia się montażu instalacji LPG. Jakie obawy najczęściej powstrzymują nas przed montażem autogazu?

Nie bój się zmian!

Rosnące ceny paliw sprawiają, że instalacja LPG opłaca się jak nigdy dotąd. Jednak nadal wielu kierowców zastanawiając się nad konwersją swojego silnika mierzy się z wieloma obawami i mitami dotyczącymi instalacji autogaz. Poprawnie zamontowana, dobrej jakości instalacja LPG jest bezpiecznym i oszczędnym rozwiązaniem, które pozwala zwiększyć moc silnika.

Najczęściej powtarzane mity dotyczą bezpieczeństwa instalacji zarówno dla użytkowników jak i dla silnika oraz obawa o utratę wartości samochodu. Tymczasem wszystkie te obawy są całkowicie nieuzasadnione.

Mit o wybuchającej instalacji  to jeden z najstarszych stereotypów w branży LPG. Zupełnie nieprawdziwy. Czy instalacja LPG wybucha? NIE! Dobrze wykonana i prawidłowo eksploatowana instalacja gazowa jest szczelna i w stu procentach bezpieczna.

Mit głosi, że instalacja autogaz niszczy silnik. To nieprawda! LPG nie tylko nie psuje auta, ale także może zwiększyć moc silnika.  Ewentualne uszkodzenia mogą pojawić się, kiedy montażysta użyje komponentów złej jakości lub źle je zamontuje.

Rozważając montaż instalacji LPG w aucie, kierowcy obawiają się, że taki montaż spowoduje utratę wartości rynkowej auta.  Zupełnie niesłusznie. Czy samochód z LPG traci na wartości?  NIE! W przypadku aut dużych i paliwożernych może nawet dużo zyskać. Masz pytania na temat LPG? Zapytaj eksperta!